مقدمه کتاب زندگی خوبان

...پاک و منزه است خداوندى که همه مخلوقات را جفت آفرید.گیاهان و انسان و موجوداتى که ما از آنها آگاه نیستیم . سوره یس؛آیه ۳۶و خداوند براى انسان از جنس او همسر آفرید تا با او آرام گیرد و در کنار او و با او مسیر تکامل را بپیماید.این آرامش زمانى محقق مى‏شود که مرد،جنس زن را و زن جنس مرد را بشناسد.زن و مرد روحیات و علایق ویژه‏اى دارند. هر مرد با دانستن ویژگى‏هاى جنس زن مى‏تواند زندگى عاقلانه‏اى را پایه ریزى کند و هر زن با دانستن حساسیت‏ها و ظرافت‏هاى جنس مرد مى‏تواند زندگى شیرین‏ترى را براى خود و همسر خود بسازد.
سیزده د رصد ازدواج‏ها در کشور ما به طلاق مى‏انجامد و این آمار بالا سبب شده است که ایران چهارمین کشور پرطلاق دنیا محسوب شود.بیشتر این طلاق‏ها در سال‏هاى اول زندگى رخ مى‏دهد2 و در مسائل ساده و قابل حل ریشه دارد و با کمى آگاهى ،خویشتندارى ،ظرافت و تدبیر مى‏توان از این پدیده ناگوار جلوگیرى کرد3.
و خداوند بخشنده مهربان براى افزونى محبت و صمیمیت،به زن و مرد فرزند عنایت نمود و فرزند هم یکى دیگر از معجزات بزرگ خداوند و از نشانه‏هاى اوست.هر نوزاد که متولد مى‏شود یک دلیل بر دلیل‏هاى وجود خداوند افزوده مى‏شود!براى اینکه موجودى با این عظمت و والایى پا به عرصه جهان بگذارد باید از مدت‏ها قبل خانه دل و جان را براى او آب و جارو کرد؛به خوبى از این مهمان پذیرایى و جسم و جان او را با غذاهاى مادى و معنوى تغذیه نمود و در این صورت این مسافر نورسیده از ملائک بالاتر مى‏رود و به درستى خلیفه و جانشین خدا در روی زمین مى‏شود.
* در سال 82 بیش از یک میلیون و 168 هزار تولد در کشور ما ثبت شد4.بر اساس پیش‏بینى‏ها 40 درصد حاملگى‏ها در ایران ناخواسته است‏5؛با این احتساب سالانه صدها هزار نوزاد ناخواسته پا به دنیا مى‏گذارد.این فرزندان ناخواسته در ابعاد مختلف تأثیرات ناگوارى را بر مادران،خانواده‏هاو جامعه بر جا مى‏گذارند و متأسفانه در این مورد هم بیشتر فرزندان ناخواسته متعلق به زوج‏هاى جوان هستند و باید براى آن فکرى جدى کرد.
زوج‏هاى جوان آینده سازان کشورند و سلامت جامعه در گرو سلامت جسمى و روانى آنان است.راه حل بسیارى از مشکلات عمده نظیر رشد بى رویه جمعیت ،مرگ و میر مادران و کودکان و ناهنجارى‏هاى ژنتیکى در دستان آنان است و زوج‏هاى جوان مى‏توانند با برنامه ریزى و به کاربستن تدابیرلازم فرزندان و خانواده‏اى سالم داشته باشند و در ایجاد جامعه‏اى سالم نقش ایفا کنند.
خواننده گرامى ،سایتی که در پیش رو دارید مى‏کوشد مهمترین و ضرورى‏ترین نکات را براى تداوم و بقاى زندگى مشترک بیان نماید و بیشترین عوامل بروز اختلاف و سردى در خانواده را مطرح و در باره آنها هشدار دهد ؛با توجه به نقش فرزند در خوشبختى خانواده،در این مورد هم مطالب مهمى گردآورى شده است.مطالبى در مورد ضرورت کم بودن تعداد فرزند براى برخوردارى از رفاه و آسایش بیشتر و همچنین ضرورت برنامه ریزى آگاهانه براى داشتن فرزندانى شایسته و نیک. با توجه به نقش انتخاب جنسیت فرزند در تنظیم خانواده و در نهایت کنترل رشد جمعیت کشور،روش هایى براى انتخاب جنسیت فرزند ارایه شده است.سبک نگارش سایت به گونه‏اى است که مى‏تواند براى تمام افراد جامعه با هر سطح معلومات مناسب و مفید باشد و حجم سایت هم با توجه به حوصله خوانندگان کم انتخاب شده است و از پرگویى و اطاله کلام خوددارى شده است.براى راحتى بیشتر شما و به دلیل زیاد بودن پاورقى‏ها همه آنها در آخر سایت گردآورى شده است.
با امید به اینکه وظایفمان را نسبت به شریک زندگى‏مان بشناسیم و از این امانت به خوبى نگهدارى کنیم و با آرزوى اینکه با شناخت و  آگاهى،فرزند و نسلى سالم و پویا داشته باشیم.

ادامه

/ 4 نظر / 57 بازدید

متشكرم

سپهر قربانی

با سلام و خسته نباشی. وبلاگ بسیار خوبی دارید. مطالب مهم و ارزشمندی را به معرض تماشا گذاشته اید.خوشحال می شوم سری هم به وبلاگ من بزنید. مقاله ها و نقد سینما و شرح فیلم های کوتاه ساخته خودم. در صورت تمایل مایل به تبادل لینک هم هستم. آخرین مطالب وبلاگ من: نقد فیلم فارسی توسط یک عده چاپلوس علت اصلی و مخفی تولید برنامه هفت توسط جیرانی سنت چه بوده که ما انقدر طرفداریش می کنیم؟آیا تاریخ را خوانده ایم؟!!! موسیقی پاپ داخل ایران دبرس ترین موسیقی حال حاضر دنیا سینمای بدنه در مقابل با سینمای افسرده و سیاه اگزیستانسیالیسمی

بد

حمید ناظمی

برای شفای بیماران و رضایت خدا بیا وبلاگ من و یک بنر را انتخاب کن و کد آن را بگذار در وبلاگت مرسی وجتاریانیسم