بخش سوم.اهمیت مسائل جنسی

بخش سوم‏
مسئله مهم

امور جنسى مهم‏ترین مسئله در زندگى است و نباید آن را ساده و بى‏اهمیت فرض کرد.پرداختن به مسائل جنسى امرى انسانى است که همه عوامل عقلى، روحى و عاطفى در آن دخالت دارند و هرگونه سهل‏انگارى در آن ممکن است که به سرد مزاجى، عصبانیت و سردرگمى طرفین منجر شود. متأسفانه سردمزاجى انتشار وسیعى دارد و لازم است که زوج‏هاى جوان از این بیمارى پیشگیرى کنند. هیچ چیز بدتر از این نیست که همسر انسان نتواند به نیاز او پاسخ بگوید و بسیارى از طلاق‏ها در همین مسئله ریشه دارد.
تحقیقات نشان داده است که براى دست‏یابى به توافق جنسى، بیش از هر بُعد دیگر زندگى مشترک، باید وقت صرف کرد و حوصله داشت. در این فصل به چند نکته مهم در این مورد اشاره مى‏شود.12
توجه به خواست زن‏
زن در اوقات خاصى نیاز جنسى دارد. این اوقات معمولاً از روزهاى 12 تا 16 دوره ماهیانه است‏13 ؛ بعد از آن،میل کاهش مى‏یابد و مجددا" در روزهاى 23 تا 27 یعنى چند روز قبل از قاعدگى مجدد نمودار مى‏شود14.مردى که مى‏خواهد با همسر خود زندگى سعادتمندانه و دراز مدتى داشته باشد باید در مواقعى که وى مایل است اقدام کند.
اغلب زنان در امور جنسى پیش‏قدم نمى‏شوند و دوست دارند که مرد آغاز کننده باشد. البته زن مى‏تواند تمایل خود را به روش‏هاى گوناگون به شوهر نشان بدهد ولى اگر شوهر این حرکات را نادیده بگیرد و خود را به غفلت بزند، زن چاره‏اى ندارد جز اینکه خود را کنترل و نیاز خود را سرکوب کند و از شوهر که او را در این وضعیت نامطلوب قرار داده آزرده شود.
رعایت مقدمات‏
تمایلات جنسى زن با مرد تفاوت‏هایى دارد:
- نزدیکى جنسى هنگامى براى زن لذت‏بخش است که به وسیله آن به آرامش برسد و در واقع براى زن دلبستگى‏هاى عاشقانه (احساس اینکه مورد علاقه شوهر است) بیشتر از نزدیکى جنسى اهمیت دارد؛ ولى براى مرد، خود نزدیکى جنسى مهم است.به عبارت دیگر میل جنسى در مرد اغلب ساده و بیشتر براى ارضاى غریزه جنسى است ولى در زن نتیجه احساسات مرکب از قبیل حس نوع دوستى‏ومحبت‏به همسر ،غریزه فداکارى،میل به تشکیل خانواده ومیل به داشتن فرزند و تحت حمایت کسى بودن است.15
-میل جنسى مرد به سرعت تحریک می‌شود و زود پایان می یابد ولى زن درست برعکس است یعنى نیاز او دیر آغاز مى‏شود و دیر پایان مى‏یابد به این دلیل زن نیاز به مقدمات دارد تا از نظر عاطفى و بدنى آماده شود ولى مرد به این مقدمات نیازى ندارد16.در نتیجه مشکل از اینجا شروع مى‏شود که مرد بدون مقدمه اعمال جنسى را آغاز کند و بدون اینکه زن را در لذت جنسى شریک خود کند اعمال جنسى را به پایان ببرد.این مسئله مى‏تواند باعث سردمزاجى، عصبانیت، تنش و دلخورى زن شود. در صورتى که اگر زن، شریک زندگى مرد است؛ در همه چیزها و از جمله در این امور شریک مرد است و باید به اندازه مرد کام بگیرد از این‏رو به مرد توصیه مى‏شود:با خوش‏رفتارى و محبت و گفتن سخنان عاشقانه،تعریف،تمجید و تحسینِ‏زن( براى ایجاد آمادگى عاطفى و روانى)و شوخى،نوازش‏هاى جسمى و عاطفى(براى ایجاد آمادگى جسمى) او را آماده کند.17
در روایات اسلامى نیز به این مورد تأکید شده است. پیامبر اسلام(ص) در این‏باره مى‏فرماید: "ستم است اگر مردى پیش از بازى و شوخى، با همسر خود بیامیزد."18
محبت عاطفى‏
چنانکه گفتیم؛ زن دیرتر به هیجان جنسى مى‏رسد و میل او دیرتر خاموش مى‏شود؛ از این‏رو از شوهر خود انتظار دارد که قبل و پس از نزدیکى از او غفلت نورزد و محبت خود را نثار او کند.بدین ترتیب زن مى‏فهمد که شوهرش به راستى به او علاقه دارد و عشق مى‏ورزد.
رعایت زمان‏
در طول شبانه‏روز ساعاتى هستند که براى این مسئله مناسبند و زمان‏هایى به هیچ وجه مناسبت ندارند و آمیزش در آن ساعات باعث ضعف بدن مى‏شود.
از نظر اسلام نزدیکى در نخستین ساعات شب نامناسب و در ساعات پایانى شب مناسب است. همچنین نزدیکى نباید در هنگام طلوع خورشید یا هنگام غروب آن باشد. همچنین در حالت ایستاده و نیز در حالت پر بودن شکم و پس از خوردن غذا براى جسم زیان‏بار است. همچنین انجام این عمل در زمانى که زن در دوران قاعدگى به‏سر مى‏برد بر خلاف دستورهاى پزشکى و موازین اخلاقى است.
بهداشت‏
- بعضى از پزشکان عقیده دارند که اسپرم مرد که به دستگاه تناسلى زن وارد مى‏شود ،بر سلامت مرد و زن تأثیر مثبت مى‏گذارد.(البته حتماً باید باروش‏هاى مطمئن از باردارى جلوگیرى کرد)19
- ادرار پس از آمیزش از تشکیل سنگ مثانه جلوگیرى مى‏کند.20
- افراط در آمیزش براى بدن مضر است و کسى که خواهان بقاست باید در این مورد میانه‏روى کند.
- تعدادى از خوراکى‏ها در فعالیت‏هاى جنسى و اندام‏هاى تناسلى تأثیر دارند؛ از جمله: گوشت، پیاز، هویج، خرما، عسل و شیر باعث تقویت توان جنسى مى‏شوند. (توضیح بیشتر در بخش سوم از فصل دوم). همچنین ورزش و نرمش باعث تقویت قلب و عضلات پا و کمر مى‏شود که نهایتاً بر توان جنسى مرد مى‏افزاید.
- به کاربردن روش‏هاى مناسب براى جلوگیرى از باردارى بسیار ضرورى است. در این مورد در بخش بعد توضیحات بیشترى را مى‏خوانید.
خلاصه بخش سوم:
امور جنسى مهمترین مسئله زندگى است و باید نهایت دقت را در این باره داشت.براى رسیدن به هماهنگى جنسى زن و شوهر باید حوصله فراوانى داشته باشند.از مهمترین نکاتى که باید مراعات کرد این است که:
- تمایل و خواست همسر در نظر گرفته شود
- با روش‏هاى جسمى و روانى او را آماده نمود
- در خاتمه نیازهاى عاطفى و روانى او برآورده شود.
-( در انتخاب زمان و مکان دقت شود(به ویژه اگر به قصد باردارى باشد
- به مسائل بهداشتى اهمیت کافى داده شود.

ادامه

/ 2 نظر / 51 بازدید
بختیار علیزاده‌

آقای نصیری سلام در مطلبتون به‌ مواقع زمانی آمیزش (sex) زن و شوهر از دیدگاه اسلام اشاره‌ کردید. برادر گلم در این زمینه‌ تحدید زمان لازم نیست و باید قبول کرد که‌ این غریزه‌ صرفا ذاتی هست. پس وقتی میگیم ذاتیست یعنی مستقیما از روح سرچشمه‌ میگیرد . هر وقتی احتمال فوران این غریزه‌ وجود دارد و همه‌ اوقات نهایتا در اختیار خود روح هستند و خواهند بود. شاد باشید.

زن و مرد جونی مشکل جنسی دارند ۴ سال ک باهم ازدواج کردند اما مرد قبول نمیکند ک مشکل دارد و نمیرود دکتر زن هم به دلیل محیط زندگی و حرف مردم از طلاق میترسد باید چه کرد?آیارابطه داشتن با مرد دیگر در این شرایط بهنر است؟